Piráti požadují rezignaci Michala Záchy na pozici náměstka hejtmana

14. listopadu 2023
Piráti požadují rezignaci Michala Záchy na pozici náměstka hejtmana

Olomouc, 14. 11. 2023 - Po pondělním zásahu na krajském úřadě v Olomouci a na základě dostupných informací o možném podezření z korupce v oblasti investic do dopravních staveb požadují Piráti odstoupení Michala Záchy z pozice náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

„Nedokážu si představit, že by náměstek Zácha vzhledem ke svému zadržení dál vykonával funkci náměstka hejtmana. Lidé, u nichž vyvstalo podezření z korupce nemají ve veřejných funkcích co dělat. S tímto jdeme ve středu na koaliční radu,“ říká pirátský radní Martin Šmída.

Michal Zácha (ODS) byl podle informací DeníkuN společně s dalšími devíti lidmi zadržen po pondělní razii NCOZ na krajském úřadě v Olomouci. Zřejmě jde o podezření z korupce v oblasti dopravních staveb, jelikož Policie se údajně zajímá také o dvě soukromé společnosti, které se měly o zakázky ucházet.

„Kraj v pondělí poskytl Policii veškerou součinnost. Piráti vždy bojovali proti korupci a svých zásad se držíme. Krajská gesce dopravy měla problémy i v minulosti - vzpomeňme na tzv. Faltýnkovy deníčky. Je tak ke zvážení, zda by gesce doprava a sport měla vůbec spadat pod ODS, alespoň do doby, než se celá záležitost vyřeší,“ dodává Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.