Piráti požadují rezignaci Michala Záchy na pozici náměstka hejtmana

14. listopadu 2023
Piráti požadují rezignaci Michala Záchy na pozici náměstka hejtmana

Olomouc, 14. 11. 2023 - Po pondělním zásahu na krajském úřadě v Olomouci a na základě dostupných informací o možném podezření z korupce v oblasti investic do dopravních staveb požadují Piráti odstoupení Michala Záchy z pozice náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

„Nedokážu si představit, že by náměstek Zácha vzhledem ke svému zadržení dál vykonával funkci náměstka hejtmana. Lidé, u nichž vyvstalo podezření z korupce nemají ve veřejných funkcích co dělat. S tímto jdeme ve středu na koaliční radu,“ říká pirátský radní Martin Šmída.

Michal Zácha (ODS) byl podle informací DeníkuN společně s dalšími devíti lidmi zadržen po pondělní razii NCOZ na krajském úřadě v Olomouci. Zřejmě jde o podezření z korupce v oblasti dopravních staveb, jelikož Policie se údajně zajímá také o dvě soukromé společnosti, které se měly o zakázky ucházet.

„Kraj v pondělí poskytl Policii veškerou součinnost. Piráti vždy bojovali proti korupci a svých zásad se držíme. Krajská gesce dopravy měla problémy i v minulosti - vzpomeňme na tzv. Faltýnkovy deníčky. Je tak ke zvážení, zda by gesce doprava a sport měla vůbec spadat pod ODS, alespoň do doby, než se celá záležitost vyřeší,“ dodává Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.

Jarní report z Pirátské Tvrze

Jarní report z Pirátské Tvrze

Jarní report z Pirátské Tvrze je tu! Březnové dny nám pomalu začínají přinášet první teplejší sluneční paprsky a začíná se probouzet jaro. S tím se tradičně snoubí také začátek venkovních aktivit jako jsou práce na zahrádkách, polích a kolem domů.