Piráti otevřeli nové centrum v Přerově

25. ledna 2021
Piráti otevřeli nové centrum v Přerově

Přerov, 25. ledna – Piráti v Přerově otevřeli nové pirátské centrum s názvem PEPŘ. Jedná se o zkratku Pirátského epicentra Přerov. Po Olomouci je tak druhým pirátským centrem v Olomouckém kraji, které má sloužit kromě pirátských aktivit také široké veřejnosti.

Nové pirátské centrum má sloužit pro možnost kontaktu voličů s pirátskými zastupiteli. Kromě toho je v plánu zde pořádat i různé přednášky. Široké veřejnosti toto centrum má sloužit především pro jejich vlastní akce či jako coworking. „Jsem rád, že se nám podařilo dokončit práce tak rychle a můžeme oznámit, že je naše centrum v Přerově připravené na otevření. Bohužel kvůli epidemiologické situaci musíme s akcemi pro širokou veřejnost zatím počkat, než se situace zlepší. Doufáme, že poté bude o akce v našem centru zájem, jako je tomu u jiných Pirátských center v republice,” komentuje krajský zastupitel Jaromír Horký.

Výhodou pirátských center je, že si lidé v prostorách mohou uspořádat akce zcela zdarma. To organizátorům workshopů či přednášek usnadní řešení nákladů na akce. V plánu je také nabídnout zdarma prostory jako coworking centrum. „Líbí se mi tento trend otevřít stranu širší veřejnosti. Pirátské centra tak neslouží primárně jen jako naše kancelář, ale slouží také lidem, kteří by v jiném případě do Pirátského centra ani nevkročili. Spojuje to tak v celé míře příjemné s užitečným,” doplňuje předseda místního sdružení Přerov David Hošek.

Pirátské centrum v Přerově sídlí na adrese Palackého 22 a je otevřeno každý všední den v následující hodiny.

Po - 13:00 - 17:00

Út, St - 8:30 - 11:00 a 13:00-16:00

Čt, Pá - 15:00 - 18:00

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.