Piráti opět uklízeli Česko!

15. září 2018
Piráti opět uklízeli Česko!

Piráti Olomouckého kraje jsou pravidelnými účastníky celostátní akce Ukliďme Česko. Dnes se konala její podzimní část. Piráti uklízeli tentokrát v Olomouci, Přerově, Prostějově a v Šumperku.

Olomoučtí Piráti se do akce zapojili již čtvrtým rokem. Dnes se k nim přidali také Starostové a nezávislí, se kterými kandidují společně v nadcházejících komunálních volbách. Úklid probíhal okolo Mlýnského potoka v Bezručových sadech a přestože tam Piráti uklízeli již před rokem a půl, tak dnes 25 dobrovolníků nasbíralo 32 pytlů odpadu, z toho 10 pytlů plastů. Našlo se toho mnoho, mimo jiné kusy lešení a betonových tvárnic, množství kovového odpadu, injekční stříkačky, oblečení a dokonce šicí stroj.

Přerovští Piráti uklízeli znečištěné okolí Velké Dlážky, bazénu, Strhance a na dalších místech v Přerově. Na podnět místního občana se vrhli na úklid okolo mašinky u nádraží a Škodovy ulice, kde se k nim připojili i tamní obyvatelé. Více jak 20 dobrovolníků nasbíralo během dvou hodin přes 500 kg odpadů. Kromě obvyklých plechovek a PET lahví nalezli také koberce, kočárek nebo kovový kryt od kufru auta.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.