Piráti nadělili vedení obce mikulášskou nadílku

5. prosince 2013
Piráti nadělili vedení obce mikulášskou nadílku

Na obecním úřadě v Brodku u Přerova proběhla ve čtvrtek 5. 12. před polednem první pirátská mikulášská nadílka. Mikuláš (Ing. Vladimír Hlavinka - 2. místopředseda KS Olk) zhodnotil dosavadní fungování městyse Brodek a poukázal na problémy, které Brodek řeší, a které naopak neřeší.

Dnes chodí Mikuláš s anděli a čerty, a naděluje dárky podle toho, jak kdo byl hodný a jak kdo zlobil, a my jako aktivní občané a Piráti věříme, že i tato veřejná instituce si mikulášskou nadílku zaslouží. Pirátská nadílka se odráží z přístupu zastupitelstva v řešení nebo neřešení problematiky, kterou mají Piráti ve svém programu.

Mikuláš zastupitelstvu vytknul chybějící otevřenost a transparenci v hospodaření s veřejnými prostředky a nedostatečnou komunikaci s občany při jejich informování a získávání zpětné vazby. Na druhou stranu dostalo vedení obce pochvalu za slušnou úroveň vzdělávání na základní škole v Brodku, za podporu dobrovolných organizací, či za zkolaudovanou kanalizaci.

Mikuláš současně informoval místostarostu o založení pirátského místního sdružení Pirátská Tvrz a o našem úsilí kandidovat a uspět v komunálních volbách, které budou na podzim 2014.

Tato naše pirátská nadílka je prvním veřejným avízem snahy aktivně se zapojit do řešení problematiky a fungování městyse, a posléze, podle občanské podpory ve volbách, jsme připraveni v rámci našeho programu přijmout zodpovědnost za vedení městyse Brodek u Přerova.

Pan starosta se bohužel nadílky neúčastnil, přestože o ní byl předem informován. Nadílku tedy nakonec převzal trošku rozpačitý místostarosta.

Video z předávání pirátské mikulášské nadílky můžete shlédnout na naší facebookové stránce.

Není nám to jedno, jsme aktivní, jsme Piráti.

Video

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.