Piráti Hranicko: Ustavení místního sdružení

10. května 2018
Piráti Hranicko: Ustavení místního sdružení

Hranice, 10. 5. 2018 - V pondělí 7. května Piráti znovu usedli v Hranicích na Moravě na Masarykově náměstí, aby oficiálně založili místní sdružení Piráti Hranicko. Této příležitosti využili i k diskusi s lidmi o efektivním řízení města.

Řízení první schůze se ujal náš poslanec Vojtěch Pikal, který se i jako rodák z nedalekých Drahotuš stal hostujícím členem právě vznikajícího MS. Předsedou byl zvolen Hynek Kliment, jehož pravou rukou bude místopředsedkyně Lucie Schwarzová a levou rukou Alena Dvořáková. I přes všechny formality související se zakládáním místního sdružení Piráti neopomněli dát dostatečný prostor veřejné debatě s občany Hranic, aby z jejich názorů čerpali podněty pro sestavení volebního programu, který bude vstřícný nejenom k demokratickým zásadám Pirátů, ale i skutečným potřebám občanů. Na předešlém setkání bylo vyhlášeno Hranicím parley, což přeneseně z námořního práva znamená vyjednávání, a vyjednáváním je v jazyce Pirátů myšleno svobodné, veřejné fórum. Proto budou Piráti v Hranicích i nadále pořádat tato veřejná diskusní fóra, aby dali každému občanovi možnost podílet se na vzhledu a fungování svého města. Piráti budou za čtyři měsíce kandidovat ve volbách do zastupitelstva města Hranice a během těchto čtyř měsíců vynaloží veškeré úsilí na to, aby přesvědčili své voliče a všechny zodpovědné občany Hranic, že je možné spravovat město společně.

Aby podpořili svá slova a přesvědčili občany Hranic, že to myslí vážně, připravili Piráti další veřejnou akci, která proběhne již za týden a nese název NA PIVO S POSLANCEM. Každý občan může přijít posedět a osobně si popovídat s poslancem Parlamentu ČR Vojtěchem Pikalem o fungování státu, kraje i svého města.

Jak vyplývá z názvu, do dikce Pirátů Hranicko spadá nejenom město Hranice, ale i Lipník nad Bečvou, Teplice nad Bečvou, Černotín, Drahotuše, Bělotín a další obce ORP Hranice a Lipník.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.