Piráti dělají pořádek nejen v politice, ale i v přírodě.

7. března 2014
Piráti dělají pořádek nejen v politice, ale i v přírodě.

Členové Pirátů a jejich registrovaní příznivci, sympatizanti či ostatní aktivisté a občané se zapojí do celostátní úklidové akce "Ukliďme Česko".

V oblasti, kde operuje místní sdružení Pirátská Tvrz (Majetín, Brodek u Př. a okolí) jsme si vytipovali místo, které je na pomezí katastrů obcí Majetín a Brodek a vybízí k procházkám, bohužel je to také místo častých černých skládek stavebního a jiného odpadu, odhozených odpadků a jiných nečistot. Jedná se o břeh potoka Olešnice (místní název: Kokůrka) v prostoru mezi Majetínem, Brodkem u Př. a Kokorami.

Mohli bychom se snažit urgovat dotyčné obce, aby situaci řešili, ale místo toho jsme se rozhodli, že nebudeme na nic čekat a úklidu se zhostíme sami. Pochopitelně je akce otevřená všem dobrovolníkům, kterým není lhostejný prostor, ve kterém žijeme.

Úklidová akce proběhne v sobotu 18. 4. od 9:00 h. Sraz je u rybníka Kleštínek. Částečně bude zajištěno i potřebné vybavení (pytle, rukavice), ale doporučujeme vybavit se z vlastních zásob (nářadí, apod.). Po práci si pak dopřejeme zaslouženou odměnu.

Tímto všechny aktivní občany, dobrovolníky, ekologické aktivisty, příznivce čistého životního prostředí, aby tuto akci svou účastí podpořili.

Budeme rádi za sdílení.

za Pirátskou Tvrz<br /> organizátor úklidu<br /> Martin Šmída

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.