Piráti dělají pořádek nejen v politice, ale i v přírodě.

07. 03. 2014
Piráti dělají pořádek nejen v politice, ale i v přírodě.

Členové Pirátů a jejich registrovaní příznivci, sympatizanti či ostatní aktivisté a občané se zapojí do celostátní úklidové akce “Ukliďme Česko”.

V oblasti, kde operuje místní sdružení Pirátská Tvrz (Majetín, Brodek u Př. a okolí) jsme si vytipovali místo, které je na pomezí katastrů obcí Majetín a Brodek a vybízí k procházkám, bohužel je to také místo častých černých skládek stavebního a jiného odpadu, odhozených odpadků a jiných nečistot. Jedná se o břeh potoka Olešnice (místní název: Kokůrka) v prostoru mezi Majetínem, Brodkem u Př. a Kokorami.

Mohli bychom se snažit urgovat dotyčné obce, aby situaci řešili, ale místo toho jsme se rozhodli, že nebudeme na nic čekat a úklidu se zhostíme sami. Pochopitelně je akce otevřená všem dobrovolníkům, kterým není lhostejný prostor, ve kterém žijeme.

Úklidová akce proběhne v sobotu 18. 4. od 9:00 h. Sraz je u rybníka Kleštínek. Částečně bude zajištěno i potřebné vybavení (pytle, rukavice), ale doporučujeme vybavit se z vlastních zásob (nářadí, apod.). Po práci si pak dopřejeme zaslouženou odměnu.

Tímto všechny aktivní občany, dobrovolníky, ekologické aktivisty, příznivce čistého životního prostředí, aby tuto akci svou účastí podpořili.

Budeme rádi za sdílení.

za Pirátskou Tvrz
organizátor úklidu
Martin Šmída

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....