Piráti dali impuls Přerovu být bezpečnějším městem

25. 01. 2021
Piráti dali impuls Přerovu být bezpečnějším městem

Přerov, 25.lednaPiráti v Přerově vymysleli jak udělat město Přerov bezpečnějším. Nyní má každý sloup veřejného osvětlení a elektrický rozvaděč své specifické číslo a přístup k těmto datům budou mít také například hasiči, záchranáři nebo městská policie. K propojení těchto dat vybídl krajský zastupitel za Piráty Martin Švadlenka.

Sloupy veřejného osvětlení v Přerově měli své specifické kódy, bohužel však nesloužily jako orientační body, jelikož tyto data nebyly propojené pro integrovaný záchranný systém. „Je dobře, že se na náš impuls daly věci do pohybu a nyní budou data přístupné všem složkám záchranného systému. Věřím, že i taková maličkost, může často v krizové situaci rozhodnout,” tvrdí Martin Švadlenka.

V přerově má své specifické číslo 4734 sloupů veřejného osvětlení a více než 100 elektrických rozvaděčů. „Specifická čísla nebyly problém, ty sloupy měly již delší dobu. Napadlo mě, zda tato čísla však jsou využívána také integrovaným záchranným systémem. Nakonec stačilo jen malé pošťouchnutí technickým službám a zástupcům integrovaného systému, aby si exportovali data. Jsem rád, že se řešení našlo tak rychle a mohou se sloupy veřejného osvětlení naplno využívat jako záchranné orientační body,” doplňuje Švadlenka.

Díky novému řešení tak člověk v krizové situaci nahlásí číslo na sloupu veřejného osvětlení a operátor díky digitální mapě ihned bude vědět, kam příslušnou složku záchranného systému vyslat. Ulehčí se tak tlak na volajícího, který má v mnoha případech problém správně určit polohu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....