Piráti chtějí díky Strojaři podpořit nové byty v Přerově

19. října 2021
Piráti chtějí díky Strojaři podpořit nové byty v Přerově

Přerov v roce 2016 koupil budovu bývalého hotelu Strojař za 40,5 milionu korun. Město tak chtělo zabránit záměrům, které plánovaly v této budově vybudovat další ubytovnu. Díky zrušenému zákonu o bezdoplatkových zónách však hrozí podobný scénář i nyní a město má v plánu se budovy zbavit a navíc za něj ještě doplatit.

Díky výborné lokalitě se jedná o jednu z posledních možností, kterou město má, aby v relativně krátkém časovém horizontu vybudovalo velké množství nových bytů jak pro mladé rodiny nebo jako využití na kombinované bydlení. Město nyní operuje i se scénářem, kdy by byla budova vyměněna za jinou budovu na ulici Palackého. Piráti s uskupením Společně pro Přerov vyzývají město Přerov, aby se této budovy nezbavovalo a naopak budovu smysluplně využilo ve prospěch občanů.

„Budova Strojaře je ve špatném stavu, ale město Přerov musí reagovat na špatnou situaci s byty, kdy například mladé rodiny opravdu nemají jednoduché získat vlastní bydlení. S ohledem na tuto situaci musí město myslet i na tyto problémy a proaktivně je řešit. Nemyslím si, že by něčemu pomohlo, kdyby v budově byla případně zprovozněna ubytovna, kterou převážně tvoří zahraniční pracovníci a přerovanům by z toho nezbylo nic,“ uvádí krajský zastupitel Jaromír Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.