Piráti chtějí díky Strojaři podpořit nové byty v Přerově

19. 10. 2021
Piráti chtějí díky Strojaři podpořit nové byty v Přerově

Přerov v roce 2016 koupil budovu bývalého hotelu Strojař za 40,5 milionu korun. Město tak chtělo zabránit záměrům, které plánovaly v této budově vybudovat další ubytovnu. Díky zrušenému zákonu o bezdoplatkových zónách však hrozí podobný scénář i nyní a město má v plánu se budovy zbavit a navíc za něj ještě doplatit.

Díky výborné lokalitě se jedná o jednu z posledních možností, kterou město má, aby v relativně krátkém časovém horizontu vybudovalo velké množství nových bytů jak pro mladé rodiny nebo jako využití na kombinované bydlení. Město nyní operuje i se scénářem, kdy by byla budova vyměněna za jinou budovu na ulici Palackého. Piráti s uskupením Společně pro Přerov vyzývají město Přerov, aby se této budovy nezbavovalo a naopak budovu smysluplně využilo ve prospěch občanů.

„Budova Strojaře je ve špatném stavu, ale město Přerov musí reagovat na špatnou situaci s byty, kdy například mladé rodiny opravdu nemají jednoduché získat vlastní bydlení. S ohledem na tuto situaci musí město myslet i na tyto problémy a proaktivně je řešit. Nemyslím si, že by něčemu pomohlo, kdyby v budově byla případně zprovozněna ubytovna, kterou převážně tvoří zahraniční pracovníci a přerovanům by z toho nezbylo nic,“ uvádí krajský zastupitel Jaromír Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....