Piráti bodovali i v letošních komunálních volbách 

6. října 2018
Piráti bodovali i v letošních komunálních volbách 

Olomouc, 6.10.2018 - Volební místnosti jsou uzavřeny a komunální volby 2018 jsou za námi. Děkujeme všem voličům, kteří nám dali svoje hlasy a těm, kteří nás nevolili děkujeme, že se voleb zúčastnili. A jak v nich uspěli pirátští kandidáti?

V Olomouci Piráti kandidovali v rámci koalice Piráti a Starostové, která získala 11,95 % hlasů a šest zastupitelů. Volební účast byla v Olomouci 38,16 %. V Přerově koalice Společně pro Přerov a Piráti získala 11,47 % hlasů a čtyři zastupitele při volební účasti 38,95 %. Prostějovská koalice Na rovinu! jejíž součástí jsou i Piráti si připisuje 15,95 % hlasů a šest zastupitelů. Volební účast byla 37,76 %. Piráti v Šumperku získali 4,59 % hlasů při volební účasti 38,28 %.

A jak dopadly volby v menších obcích? Majetín hlásí 23,28 % hlasů, dva zastupitele a volební účast 57,11 %. Brodek u Přerova 10,83 % hlasů, jednoho zastupitele a volební účast 49,69 %. A nakonec kandidáti s podporou Pirátů v Budětsku získali 8,01 % hlasů při volební účasti 65,17 %.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.