Piráti a Starostové poprvé zasedají v Zastupitelstvu města Olomouce

5. listopadu 2018
Piráti a Starostové poprvé zasedají v Zastupitelstvu města Olomouce

Dne 5. 11. probíhá ustavující zasedání Zastupitelstva města Olomouce, které bude v tomto složení fungovat ve volebním období 2018-2022. Na svá místa poprvé zasedá i šest nově zvolených zastupitelů za koalici Pirátů a Starostů. Jsme připraveni na poctivou a konstruktivní opoziční práci.

Pro opoziční práci je důležitý funkční systém kontroly v celém městě. Efektivní kontrolu zajišťují kontrolní a finanční výbory, které by měly být v rukou opozice. Usilujeme o předsednictví Finančního výboru ZMO pro předsedu našeho zastupitelského klubu Viktora Ticháka. Do kontrolního výboru nominujeme Marka Zelenku. „Jak jsme předesílali už před volbami, nevycházeli jsme z politických zásluh, ale z odbornosti daného člověka.“ říká volební lídr Pirátů a Starostů v Olomouci Hynek Melichar a dodává: „Budeme usilovat o to, aby se Viktor stal předsedou finančního výboru, a podpoříme kolegy z ProOlomouc při volbě předsedy kontrolního výboru, aby tyto důležité pozice obsadili zástupci dvou nejsilnějších opozičních stran.“

Ve středu 31. 10. jsme odevzdali svůj seznam nominantů do odborných komisí Rady města Olomouce. Do každé ze 17 odborných komisí jsme nominovali jednoho až dva odborníky. „Nominovat naše zástupce do odborných komisí Rady města Olomouce pro nás nebyl nejmenší problém. V mnoha případech jsme zvažovali hned několik kvalifikovaných odborníků na jednu pozici,“ říká Hynek Melichar.

Na konci týdne jsme také navrhli kandidáty na členství ve 24 komisích městských částí. Komise městských částí byly mnohdy větší oříšek než komise odborné. „Přestože jsme se při nominaci zástupců do komisí městských částí v některých menších částech Olomouce potýkali s obecným nezájmem občanů o tyto pozice, podařilo se nám do naprosté většiny komisí nominovat řadu skvělých osobností, které budou pracovat pro svoji městskou část,“ shrnuje Melichar.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.