Piráti a Starostové poprvé zasedají v Zastupitelstvu města Olomouce

5. listopadu 2018
Piráti a Starostové poprvé zasedají v Zastupitelstvu města Olomouce

Dne 5. 11. probíhá ustavující zasedání Zastupitelstva města Olomouce, které bude v tomto složení fungovat ve volebním období 2018-2022. Na svá místa poprvé zasedá i šest nově zvolených zastupitelů za koalici Pirátů a Starostů. Jsme připraveni na poctivou a konstruktivní opoziční práci.

Pro opoziční práci je důležitý funkční systém kontroly v celém městě. Efektivní kontrolu zajišťují kontrolní a finanční výbory, které by měly být v rukou opozice. Usilujeme o předsednictví Finančního výboru ZMO pro předsedu našeho zastupitelského klubu Viktora Ticháka. Do kontrolního výboru nominujeme Marka Zelenku. „Jak jsme předesílali už před volbami, nevycházeli jsme z politických zásluh, ale z odbornosti daného člověka.“ říká volební lídr Pirátů a Starostů v Olomouci Hynek Melichar a dodává: „Budeme usilovat o to, aby se Viktor stal předsedou finančního výboru, a podpoříme kolegy z ProOlomouc při volbě předsedy kontrolního výboru, aby tyto důležité pozice obsadili zástupci dvou nejsilnějších opozičních stran.“

Ve středu 31. 10. jsme odevzdali svůj seznam nominantů do odborných komisí Rady města Olomouce. Do každé ze 17 odborných komisí jsme nominovali jednoho až dva odborníky. „Nominovat naše zástupce do odborných komisí Rady města Olomouce pro nás nebyl nejmenší problém. V mnoha případech jsme zvažovali hned několik kvalifikovaných odborníků na jednu pozici,“ říká Hynek Melichar.

Na konci týdne jsme také navrhli kandidáty na členství ve 24 komisích městských částí. Komise městských částí byly mnohdy větší oříšek než komise odborné. „Přestože jsme se při nominaci zástupců do komisí městských částí v některých menších částech Olomouce potýkali s obecným nezájmem občanů o tyto pozice, podařilo se nám do naprosté většiny komisí nominovat řadu skvělých osobností, které budou pracovat pro svoji městskou část,“ shrnuje Melichar.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Litovel 30.4.2024 - Při rekonstrukci krajské komunikace a chodníku na silnici III/3732 Hanovice - Myslechovice došlo k navýšení původní výšky povrchu. Už v průběhu rekonstrukce si na podivné praktiky stěžovali místní, byli však ujištěni, že je vše v pořádku. Krátce po rekonstrukci se však některé části stavby začaly propadat. Projekt vyvolal podezření z hospodářské trestné činnosti, a tak místní zastupitel Aleš Hubáček podal podnět k prověření případu NCOZ.

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.