Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají.

6. března 2020
Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají.

Česká pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí budou v Olomouckém kraji kandidovat společně. O vytvoření společné kandidátky pro krajské volby rozhodli hlasováním členové obou stran. Lídrem společné kandidátky bude zástupce hnutí STAN, olomoucký zastupitel a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. Dvojkou společné kandidátky a lídryní Pirátů bude zkušená komunální zastupitelka a dlouholetá ambasadorka Rekonstrukce státu Zdeňka Dvořáková Kocourková ze Šumperka.

„Průnik programů obou stran je na krajské úrovni velký. Protože chceme skutečnou změnu ve vedení Olomouckého kraje, dává smysl netříštit síly a vytvořit společnou kandidátku, s níž chceme zvítězit v krajských volbách. Věříme, že skloubení osvědčené pirátské politiky a pracovitosti s bohatými zkušenostmi politiků z hnutí STAN přinese úspěch,“ říká krajský předseda Pirátů Viktor Tichák.

„Spojení Pirátů a Starostů v Olomouckém kraji funguje. Ukázalo se to při posledních komunálních volbách například v Olomouci, Prostějově nebo Zábřeze. Krajské volby chápeme jako vyšší formu voleb komunálních. Průzkumy ukazují, že společně máme vysokou šanci tyto krajské volby vyhrát,“ říká krajský předseda STAN Radek Brázda.

O společném postupu rozhodly po několika týdnech vyjednávání členské základny obou stran. Hlasování, které skončilo 5. března, dopadlo ve prospěch společné kandidátky.

„Bude mi ctí vést společnou kandidátku Pirátů a Starostů. Zanedlouho představíme společný program, ve kterém budeme klást důraz na transparentnost, péči o krajinu, boj se suchem, fungující dopravu, moderní školství i zdravotnictví a férové rozdělování krajských dotací,“ říká lídr hnutí STAN a kandidát na hejtmana Josef Suchánek.

„Těšíme se na společnou kampaň, v níž se zaměříme na větší propojení občanů a jejich starostů s představiteli kraje. Našim cílem je umožnit občanům Olomouckého kraje efektivně ovlivňovat věci, na kterých jim skutečně záleží,“ říká jednička Pirátů Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Krajské volby se budou konat v říjnu. V Olomouckém kraji se volí celkem 55 zastupitelů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.