Otevřený dopis pro vedení městyse – reakce na odpověď.

7. června 2020
Otevřený dopis pro vedení městyse – reakce na odpověď.

Vážený pane starosto, reaguji na Vámi zaslanou odpověď na „Otevřený dopis pro vedení městyse Brodek u Přerova“. Úvodem velmi děkuji za tuto Vaši odpověď.

Otevřený dopis je běžný způsob, který se standardně používá, když se doptáváte na určité informace a chcete, aby byly dostupné k přečtení komukoli.

Dopis byl řádně podepsán, čili se nejedná o žádný „poloanonym“ ani nic nedemokratického.

Pirátská strana, potažmo Pirátská Tvrz, je plně demokratická a v mnohém jde v tomto příkladem. Namátkou dodržování demokratického minima, primární volby, veřejná výběrová řízení, transparentní bankovní účty, participativní rozpočty, veřejná evidence kontaktů a schůzek, atd.

Otevřený dopis byl zaslán na Vaši e-mailovou adresu, jelikož je jediná dohledatelná a e-mailové adresy ostatních zastupitelů nikde veřejně nejsou.

Právě proto, že je dopis otevřený, je to nejsnazší způsob, jak se může dostat k přečtení opravdu všem zastupitelům městyse.

Dotazy byly formulovány tak, jak si je klade široké spektrum místních spoluobčanů, které daná problematika odpadů zajímá a není jim lhostejná a rádi by měli představu o koncepci a systému městyse v něm a obecně se dostali k náležité informovanosti.

Taktéž děkujeme za přijetí nabídky spolupráce v podílení se na problematice řešení odpadů v Brodku u Přerova. Konkrétní návrhy na zlepšení stávající situace dodáme.

Co se týče Vašich odpovědí na naše konkrétní dotazy, děkujeme za vypsání jednotlivých schválení a doporučení, ale mnohé z dalších odpovědí jsou příliš fádní a nicneříkající, jak ve skutečnosti budou řešeny ony problémy a mnohdy neuspokojivý stav. Důležité je si totiž tyto problémy jednotlivě pojmenovat, rozdělit a systematicky odstranit.

Závěrem děkuji za pozvání na veřejné zasedání ZM a zejména pak na to, kdy se bude řešit odpadový plán pro roky 2020 – 2024, které jak uvádíte by tedy mělo proběhnout na podzim tohoto roku. Pokud se o něm dozvíme včas, rádi se jej zúčastníme.

S pozdravem a přáním hezkého dne za Pirátskou Tvrz

Radek Vojtek<br /> Místopředseda MS Pirátská Tvrz<br /> Česká Pirátská strana

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.