Olomoučtí Piráti uklízeli Čechovy sady

8. dubna 2018
Olomoučtí Piráti uklízeli Čechovy sady

Piráti a příznivci z Olomouce se 7. dubna opět zapojili do akce Ukliďme Česko. Lokalitou pro úklid byly Čechovy sady, kde se po roztání sněhu a jarní prořezávce dřevin staly odpadky pod keři nepěknou dominantou porostu. Během pár hodin se dobrovolným sběračům podařilo uklidit zhruba 100kg odpadu.

Trasa úklidu započala u Památníku Rudé armády v Čechových sadech. Přilehlé křoviny účastníky záhy ubezpečily, že lokalitu zvolili dobře. Pytle s odpadky se začaly rychle plnit, a kyblík na nebezpečný odpad nestíhal kolovat mezi místy nálezů injekčních stříkaček. Těch bylo nalezeno asi 17, z toho některé s nekrytými jehlami.

Množství odpadků poházených všude okolo bylo překvapením. V polovině akce bylo jasné, že celý park se během pár hodin uklidit nedá, a ani na to nevystačí rychle se tenčící zásoba pytlů na odpad. Proto došlo k postupnému přesunu trasy k porostům podél Krapkovy ulice, až k dětskému hřišti. V přilehlém křoví dětského hřiště byl nalezen “poklad” ve formě desítek prázdných plácaček od alkoholu.

Necelá třicítka dobrovolníků v Čechových sadech nasbírala více než 60 pytlů s odpadky, které byly odvezeny do sběrných dvorů. Bohužel, odpadu se tam povaluje možná ještě jednou tolik. Akce jako Ukliďme Česko by stálo za to pořádat několikrát do roka.

Album fotografií z akce naleznete na Facebooku Pirátů Olomouc.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.