Olomoučtí Piráti hledají placené zástupce do volebních komisí

2. května 2012
Olomoučtí Piráti hledají placené zástupce do volebních komisí

Olomouc - 2.5.2012 - informace České pirátské strany Olomouckého kraje. Jak jistě víte, letošní rok je rokem volebním. Na podzim nás čekají krajské a v některých obvodech i senátní volby. Protože hodláme prosazovat myšlenky absolutní transparence a přímé demokracie i na krajské úrovni, je účast Pirátů v krajských volbách samozřejmá.

Již nyní bychom vám všem rádi nabídli možnost přivýdělku zastupováním České pirátské strany ve volebních komisích. Odměna za práci v komisi vyplacená městskými a obecními úřady je 1600 Kč pro předsedu komise, 1500 Kč pro zapisovatele a 1300 Kč pro každého člena. Člen volební komise musí být starší 18 let a musí být občanem ČR.

Každá z kandidujících stran má možnost jmenovat jednoho člena volební komise. V případě, že strana tohoto práva nevyužije, obecní/městský úřad může volné místo obsadit kýmkoli. Budeme rádi, bude-li nás bude zastupovat člověk, kterému jsme sympatičtí.

Přesné datum zatím nebylo stanoveno, téměř jistě se však krajské volby uskuteční někdy v říjnu 2012, nejpozději začátkem listopadu. Seznamy členů volebních komisí se uzavírají měsíc před prvním dnem voleb, tedy někdy v září.

Máte-li tedy zájem být Piráty delegováni do volební komise, vyplňte, prosím, údaje do tohoto formuláře Okrskové volební komise.

V současné době připravujeme konkrétní program pro Olomoucký kraj. Jako vždy bude založený na myšlenkách absolutní transparence a přímé demokracie. Nevyhýbáme se ani konkrétním krajským tématům a Vaše náměty rozhodně uvítáme.

Objevily se i dotazy, jak je to s volnem v práci a náhradou mzdy. Tuto problematiku podrobně pokrývá tento odkaz: Členství ve volební komisi a pracovní právo.

Jestliže máte další otázky, neváhejte se zeptat:<br /> Petr Bajgar - 606 241 615, petr.bajgar@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.