Olomoucký kraj zdvojnásobí podporu aktivit pro zlepšení životního prostředí

8. února 2022
Olomoucký kraj zdvojnásobí podporu aktivit pro zlepšení životního prostředí

Rada Olomouckého kraje schválila dotační program na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. V minulém roce byla celková alokace 2 miliony korun, pro tento rok byla určená částka navýšena na 5 250 000,- Kč. Příští týden by mělo dojít k odsouhlasení zastupitelstvem. Podávat žádosti pak bude možné od 21. března 2022.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství je určen k vytvoření opatření v krajině, která povedou například ke zvýšení zádrže vody v krajině, obnově přirozených drobných prvků a biotopů, omezení půdní eroze. Finanční prostředky se mohou využít také k zakládání květnatých pásů, motýlích či včelích louček, k péči o památné stromy a aleje či pro činnost spolků a vzdělávací a osvětové akce. Celý výpis k podporovaným aktivitám bude zpřístupněn 18. února na stránkách Krajského úřadu.

„Jsem rád, že se podařilo zdvojnásobit alokované peníze k podpoře aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. Pevně věřím, že o tento typ dotací bude mezi lidmi zájem stejně jako v minulých letech a finance budou úspěšně vyčerpány ke smysluplným projektům, které opět zlepší stav životního prostředí v Olomouckém kraji,“ uvádí radní Olomouckého kraje pro životní prostředí a zemědělství Martin Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.