Olomoucký kraj vyčlenil 1 700 000 Kč na podporu kultury

14. 10. 2021
Olomoucký kraj vyčlenil 1 700 000 Kč na podporu kultury

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo dotační podporu na pořízení drobného majetku v oblasti kultury. Tyto peníze poputují do různých kulturních institucí po celém Olomouckém kraji a pomohou pořídit nové vybavení, které jednotlivé spolky opravdu potřebují.

V Olomouckém kraji se nachází celá řada institucí, které potřebují vyměnit zastaralé vybavení či doplnit to chybějící. To bude díky „Programu na podporu pořízení drobného majetku v oblasti kultury v Olomouckém kraji v roce 2021“ konečně možné. Mezi položky programem dotované patří nejen židle určené na kulturní akce, které nahradí ty dosluhující z minulého století, ale budou například pořízeny i vratné kelímky na oblíbený hudební festival Michalský výpad.

Celkově bylo přijato 55 dotačních žádostí v celkové finanční výši 1 832 720 Kč. Nakonec se jednalo o 53 žádostech v hodnotě 1 700 000 Kč. „V Olomouckém kraji se nachází celá řada podfinancovaných kulturních institucí, které si zaslouží čerpat podporu z dotačních programů, aby se mohly zmodernizovat pro potřeby 21. století. Jsem rád, že tento dotační program vzniknul a spolky ho budou čerpat,“ vyjádřil se ke schválenému dotačního programu Jaromír Horký, zastupitel Olomouckého kraje a člen komise pro kulturu a památkovou péči.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....