Olomoucký kraj vyčlenil 1 700 000 Kč na podporu kultury

14. října 2021
Olomoucký kraj vyčlenil 1 700 000 Kč na podporu kultury

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo dotační podporu na pořízení drobného majetku v oblasti kultury. Tyto peníze poputují do různých kulturních institucí po celém Olomouckém kraji a pomohou pořídit nové vybavení, které jednotlivé spolky opravdu potřebují.

V Olomouckém kraji se nachází celá řada institucí, které potřebují vyměnit zastaralé vybavení či doplnit to chybějící. To bude díky „Programu na podporu pořízení drobného majetku v oblasti kultury v Olomouckém kraji v roce 2021“ konečně možné. Mezi položky programem dotované patří nejen židle určené na kulturní akce, které nahradí ty dosluhující z minulého století, ale budou například pořízeny i vratné kelímky na oblíbený hudební festival Michalský výpad.

Celkově bylo přijato 55 dotačních žádostí v celkové finanční výši 1 832 720 Kč. Nakonec se jednalo o 53 žádostech v hodnotě 1 700 000 Kč. „V Olomouckém kraji se nachází celá řada podfinancovaných kulturních institucí, které si zaslouží čerpat podporu z dotačních programů, aby se mohly zmodernizovat pro potřeby 21. století. Jsem rád, že tento dotační program vzniknul a spolky ho budou čerpat,“ vyjádřil se ke schválenému dotačního programu Jaromír Horký, zastupitel Olomouckého kraje a člen komise pro kulturu a památkovou péči.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.