Olomoucký kraj pomůže obcím ve výstavbě nových cyklostezek

1. února 2021
Olomoucký kraj pomůže obcím ve výstavbě nových cyklostezek

Rada Olomouckého kraje odsouhlasila schválení smlouvy o spolupráci s obcemi Lesnice a Leština při výstavbě nových cyklostezek v rámci projektu „Moravská stezka“. Olomoucký kraj tak bude koordinovat a realizovat výstavbu na vybraných koridorech a pomůže obcím s organizační i finanční stránkou.

Moravská stezka je projekt cyklostezek, který má vést z malebné obce Mikulovice u Polských hranic až do jihomoravské Břeclavi. Olomoucký kraj chce na svém území zajistit vybudování páteřního koridoru pro cyklisty, kteří se díky cyklostezce vyhnou frekventovaným silnicím. „Vybudování nového úseku je dalším krokem ke kompletaci projektu Moravské stezky, kterému jako rekreační cyklistka velmi fandím,“ komentuje radní pro investice Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Nově vybudovaný úsek bude propojovat spojnice mezi Zábřehem a Lesnicí a Zábřehem a Leštinou. Vznikne 2,5 km nové cyklostezky s předpokládanými náklady kolem 21 milionů Kč. „Realizace tohoto projektu proběhne pod záštitou kraje, který pomůže jak s finanční, tak s organizační stránkou,“ doplňuje Dvořáková Kocourková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.