Olomoucký kraj pokračuje v projektu Obědů do škol

22. června 2021
Olomoucký kraj pokračuje v projektu Obědů do škol

Olomoucký kraj se i v tomto roce zapojí do programu Obědy do škol. Celkem se do projektu zapojí 57 základních škol a mateřských školek z celého kraje. Cílem tohoto projektu je podpořit sociálně a ekonomicky slabé rodiny, které nemají prostředky na financování obědů dětí ve školních jídelnách.

V rámci projektu Obědy do škol jsou podporovány děti na základních školách, víceletých gymnáziích a v mateřských školkách, kterým tento ambiciózní projekt může pomoci například k tomu, aby děti nebyly vyčleňovány z kolektivu. „Tento dotační program vítáme a jsem rád, že se k němu Olomoucký kraj opět přidá. I díky počtu školních zařízení, které se do programu zapojují, je vidět, že celý projekt se těší oblibě a opravdu pomáhá,” uvádí předseda zastupitelského klubu Pirátů a Starostů Petr Lysek.

Celkově bude v celé republice vyčleněno na tento program 65 milionů korun. Pro Olomoucký kraj pak připadá 3,5 milionu. „Je smutným faktem, že v naší zemi žijí rodiče, kteří nemají na obědy pro své děti. Pokud tyto děti navíc nechodí do školy, tak se jen prohlubuje jejich sociální vyloučení, na které potom doplácíme jako společnost všichni. Jsem proto rád, že jako Olomoucký kraj tento projekt podporujeme, abychom bránili hladovění dětí a zároveň, abychom tyto děti motivovali chodit do školy, vzdělávat se a osvojit si základní životní návyky,” říká lídr sněmovní lídr Pirátů a Starostů a krajský zastupitel Tomáš Müller.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.