Olomoucký kraj podpoří farmářské trhy

8. prosince 2021
Olomoucký kraj podpoří farmářské trhy

Olomoucký kraj si váží práce lokálních farmářů a producentů regionálních výrobků. V příštím roce tak vyčlení 650 tis. Kč ze svého rozpočtu na jejich propagaci i na pořádání oblíbených farmářských trhů.

„Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje místní farmáře a producenty regionálních produktů. Těší mě, že můžeme k jejich propagaci přispět a například formou velmi oblíbených farmářských trhů dostat místní potraviny mezi lidi. Jako včelař vím, že člověk má největší práci se samotným produktem a na propagaci často nezbývá čas a energie. Jsem rád, že kraj v tomto případě pomáhá propojit lidi z větších měst s těmito lokálními producenty,“ uvádí hejtman Josef Suchánek.

Regionální potraviny vnímá hejtmanství jako jedno ze zásadních témat. Farmářské trhy a regionální značení – Haná regionální produkt, Moravská brána regionální produkt a Jeseníky originální produkt, podporuje dlouhodobě. Celý koncept musí ještě schválit zastupitelstvo Olomouckého kraje na svém příštím zasedání.

„Rád bych, aby lidé více přemýšleli o tom, kde a co nakupují. Právě preferencí regionálních potravin může každý z nás zprostředkovaně přispět k tomu, abychom měli pestřejší krajinu nebo aby na cestách jezdilo méně kamionů. V neposlední řadě pak takovými nákupy oceňují poctivou práci konkrétních lidí a našich sousedů v Olomouckém kraji, kteří výrobě nejrůznějších potravin věnují svůj čas a úsilí. Jsem přesvědčen, že si tito lidé zaslouží podporu nejen Olomouckého kraje, ale především jejich občanů a k tomu se snažíme vytvořit podmínky,“ uvádí radní Martin Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.