Olomoucký kraj podpoří chytrý projekt na měření diabetu v těhotenství

21. října 2021
Olomoucký kraj podpoří chytrý projekt na měření diabetu v těhotenství

Počet žen, které v těhotenství trpí diabetem 1. stupně rapidně stoupá. Olomoucký kraj díky novému smart projektu pomůže financovat zakoupení měřících přístrojů, které budou měřit hladinu cukru v krvi, aniž by pacientka musela docházet do zdravotnických zařízení na odběry.

Realizace projektu počítá se zakoupením měřících přístrojů a následné vytvoření podpůrného týmu, který bude dohlížet na správu celého systému a vyhodnocovat data. Projekt umožní efektivně sledovat vývoj diabetu těhotných žen v různých stádiích těhotenství s využitím moderních digitální technologií. Měření se bude poté z přístroje automaticky zadávat do aplikace, takže by s tím pacientka nemusela složitě manipulovat.

„Tento projekt usnadní život mnohým nastávajícím maminkám, které doteď museli dojíždět ze všech koutů kraje na pravidelné kontroly až do Fakultní nemocnice Olomouc. Je skvělé, že máme možnost podporovat v rámci Smart regionu Olomoucký kraj obdobná chytrá řešení, která nás v oblasti eHealth posunují o obrovský krok kupředu.Tento projekt je jedním z pilotních projektů, které aktuálně ve spolupráci s Národním telemedicínským centrem Fakultní nemocnice Olomouc v našem kraji rozjíždíme,“ uvádí radní Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.