Olomoucký kraj podpoří chytrý projekt na měření diabetu v těhotenství

21. 10. 2021
Olomoucký kraj podpoří chytrý projekt na měření diabetu v těhotenství

Počet žen, které v těhotenství trpí diabetem 1. stupně rapidně stoupá. Olomoucký kraj díky novému smart projektu pomůže financovat zakoupení měřících přístrojů, které budou měřit hladinu cukru v krvi, aniž by pacientka musela docházet do zdravotnických zařízení na odběry.

Realizace projektu počítá se zakoupením měřících přístrojů a následné vytvoření podpůrného týmu, který bude dohlížet na správu celého systému a vyhodnocovat data. Projekt umožní efektivně sledovat vývoj diabetu těhotných žen v různých stádiích těhotenství s využitím moderních digitální technologií. Měření se bude poté z přístroje automaticky zadávat do aplikace, takže by s tím pacientka nemusela složitě manipulovat.

„Tento projekt usnadní život mnohým nastávajícím maminkám, které doteď museli dojíždět ze všech koutů kraje na pravidelné kontroly až do Fakultní nemocnice Olomouc. Je skvělé, že máme možnost podporovat v rámci Smart regionu Olomoucký kraj obdobná chytrá řešení, která nás v oblasti eHealth posunují o obrovský krok kupředu.Tento projekt je jedním z pilotních projektů, které aktuálně ve spolupráci s Národním telemedicínským centrem Fakultní nemocnice Olomouc v našem kraji rozjíždíme,“ uvádí radní Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....