Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

7. září 2014
Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

Piráti fungují otevřeně, demokraticky a decentralizovaně. Díky tomu oživujeme aktivity ve všech koutech republiky. Dlouho opomíjený region Jesenicko nyní bude obstarávat nově založené místní sdružení - v Olomouckém kraji už páté.

Piráti v Olomouckém kraji měli doposud složitou pozici, a to nejen ve volbách, ale i v dalších aktivitách. Rozloha a tvar kraje způsoboval, že většina aktivit se odehrávala v okresech Olomouc, Přerov a Prostějov a se zbytkem kraje se navazoval kontakt jen stěží. Bohužel to bylo poznat i na volebních výsledcích.

29.srpna 2014 se toto konečně změnilo a nyní považujeme Olomoucký kraj za "Pirátsky plně pokrytý".

Piráti z Olomouckého kraje nejprve navštívili jednání hnutí PRO-REGION, s nímž mají společné kandidátky do komunálních voleb v Šumperku, Velkých Losinách a v Loučné nad Desnou volimpiraty.cz. Na setkání byla probrána kampaň i detaily programu, Piráti zajistili pro tuto kampaň přidělení transparentního účtu a přislíbili uspořádat vzdělávací přednášku o svobodné hudbě (aneb jak neplatit výpalné OSA). Tato přednáška proběhne ve čtvrtek 25. září 2014 v Šumperku.

Poté se pirátská posádka přesunula do Jeseníku, kde bylo naplánovano veřejné výjezdní zasedání krajského fóra (zápis zde). Účastnili se jej např. i 1. místopředseda strany Vojtěch Pikal, jednatel republikového výboru Jakub Burget, samozřejmě předsednictvo krajského sdružení a další členové.

Zasedání probíhalo v uvolněné atmosféře, předsednictvo přijalo několik žadatelů o členství a krom jiného se řešily především komunální volby. Několik (dnes už členů) Pirátů kandiduje na kandidátce Zelených s podporou Pirátů přímo v Jeseníku, dlouholetý člen Martin Foltýn zase v Supíkovicích. Ukázalo se, že Piráti jsou v tomto regionu aktivní už dlouho a to poslední, co jim chybí, je formální struktura. Tento poslední krok byl učiněn, a tak bylo založeno místní sdružení Jesenicko.

Jeho členové si zvolili místní předsednictvo ve složení:<br /> Předseda: Petr Laštovica<br /> 1.místopředseda: Martin Foltýn<br /> 2.místopředseda: Jiří Svoboda

Novopečený předseda MS se vyjádřil následovně: "Jedním z našich prvních kroků bude uspořádání první schůze Místního sdružení Jesenicko. Toto setkání bude mít za cíl definovat naše další kroky ve vztahu k blížícím se komunálním volbám."

Jedná se už o páté místní sdružení v Olomouckém kraji. Přejme jim mnoho sil, úspěšnou spolupráci a dobré výsledky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.