Olomoucký kraj finančně podpoří včelaře

21. prosince 2021
Olomoucký kraj finančně podpoří včelaře

Olomoucký kraj podpoří formou dotačního programu včelaře na území Olomouckého kraje v celkové výši 738 000 Kč. Možnost poskytnutí podpory je zaměřena jak na začínající tak i stávající včelaře.

Cílem tohoto dotačního projektu je podpora obnovy starších úlů, zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu. Olomoucký kraj chce ale také podpořit zájem začínajících včelařů a v neposlední řadě “omladit” členské základny včelařských zájmových spolků. Oproti minulému roku byly sjednoceny dva dotační tituly do jednoho. Maximální výše jedné dotace je stanovena na 10 000 Kč.

Kraj včelaře podpořil také v minulých letech. Včelaři díky této dotaci mohou koupit například nové úly, nebo ji využít pro nákup plemenného a chovného materiálu. „Na nové podobě tohoto dotačního titulu má velkou zásluhu také krajská komise pro životní prostředí, která celou problematiku poctivě prodiskutovala i se včelařským svazem. V rámci zjednodušení a snížení byrokracie jsme také sjednotili dva dotační tituly do jednoho a stanovili parametry a hodnocení žadatelů směrem ke kvalitě, oceníme tak například vzdělání v oboru,” dodává Martin Šmída, radní pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.