Olomoucký kraj bude mít vlastní portál s otevřenými daty

24. listopadu 2022
Olomoucký kraj bude mít vlastní portál s otevřenými daty

Rada Olomouckého kraje shválila návrh pirátského radního Petra Lyska na vytvoření portálu pro otevřená data.

Po dvou letech příprav se podařilo dotáhnout do fáze zahájení realizace projektu datového portálu Olomouckého kraje. Na zasedání rady Olomouckého kraje byl schválen materiál, který umožní vytvoření datového portálu ke zveřejňování dat o Olomouckém kraji na základě Koncepce (Open)Datového portálu Olomouckého kraje. V úzké spolupráci s katedrou geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci, jejíž zpracovatelský tým vytvořil základní koncepci portálu, se tak Olomoucký kraj vydává cestou komplexního řešení datového portálu. "Dosud se veškerá open data zveřejňovala bez koncepce a ve velmi omezeném množství. Procesy nutné ke zveřejňování byly značně zanedbané, nebo úplně chyběly. To se teď změní," dodává k tomu náš radní Petr Lysek.

Vytvoření portálu přinese například lepší možnosti rozhodování o dalším směru rozvoje, větší transparentnost, obrovský potenciál pro spolupráci s firmami, či školami, nebo lepší koordinaci dat se státními institucemi,

Vytvořením vlastního datového portálu budeme v pořadí druhý kraj, který zavede ucelený portál s otevřenými daty.

Nezahálíme, digitalizujeme a vytváříme smartregion.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.