Nové předsednictvo v Olomouci

27. října 2014
Nové předsednictvo v Olomouci

V neděli 26. 10. 2014 proběhlo volební zasedání místního sdružení Olomouc Pirátské strany. Piráti si na něm zvolili nové místní předsednictvo.

Olomoučtí Piráti se snaží, již od svého založení, uplatňovat vysoce demokratické principy, hlavně na sebe. Proto se místní předsednictvo rozhodlo po konání komunálních voleb rezignovat. Rezignaci podalo k 31. 10. a bylo proto nutné uspořádat volební zasedání.

Předseda olomouckých Pirátů, Jakub Nepejchal, se k tomu vyjadřuje: „Členové tak mají možnost vyjádřit svou spokojenost či nespokojenost s dosavadním fungováním místního sdružení. Aplikujeme na nás princip, který je zanesen ve stanovách strany, tedy, že po každých parlamentních volbách má rezignovat stávající republikové předsednictvo. Navíc jsme výrazně rozšířili naší členskou základnu a je fér dát příležitost novým členům zapojit se do dění.“

Ze současných osmi členů se schůze zúčastnilo šest. „Nejprve jsme zhodnotili naše působení v komunální kampani a pak jsme se pustili do volby.“ komentuje dění člen místních pirátů Miloš Reiter. Volba předsedy byla celkem jednoduchá, kandidoval pouze jeden člen, dosavadní předseda Jakub Nepejchal. Po kandidátské řeči a dotazech účastníků byl zvolen poměrem hlasů 5 pro, nikdo proti a jeden se zdržel. Následovala volba místopředsedů. Na dva mandáty se přihlásili 3 kandidáti. Vojtěch Pikal po prvním kole odstoupil. Místopředsedy se tak stali Vlastimil Holík a Miloš Zmeškal.

Úkoly, které si nové předsednictvo klade před sebe jsou především další rozšiřování členské základny, uspořádání festivalu svobodných filmů a prosazování transparence na Olomoucké radnici. Přejeme jim tedy hodně štěstí.

Kontakt: Jakub Nepejchal

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.