Nesouhlas s policejní razií v growshopech

18. listopadu 2013
Nesouhlas s policejní razií v growshopech

13.listopadu jsme na Horním náměstí v Olomouci protestovali proti probíhajícím raziím v growshopech. Přidali jsme se tak k celorepublikovému protestu, který se snažil upozornit na nekorektnost policejního zásahu, během kterého bylo mimo jiné zabaveno množství běžného zahrádkářského sortimentu, jako jsou květináče, rašelinový substrát a podobně.

Policejní akce byla vedena bez předchozího upozornění na základě paragrafu o šíření toxikomanie (o němž se na akci vyjádřil Dušan Dvořák jako o zákonu, který lze kdykoliv překroutit do podoby, která se zrovna někomu hodí) a loňského výroku Nejvyššího soudu.

Naším cílem bylo upozornit na absurditu věci a poněkud zvláštní načasování policejní akce. Jednotlivě lze totiž stejné zboží, za jehož prodej jsou provozovatelé growshopů stíháni, legálně prodávat. Navíc skutečnost, že zátah přišel právě v době, kdy se legalizuje prodej léčebného konopí v lékárnách, vybízí k zamyšlení, zda se pouze někomu nehodí varianta, že by si kdokoliv mohl vypěstovat konopí zdarma doma místo toho, aby si jej za nemalý peníz zakoupil.

Akce se zúčastnilo přibližně 30 lidí, mezi nimiž nechyběli ani majitelé poškozených prodejen. Současně se nám podařilo naplnit hned několik petičních podpisových archů, které následně předáme příslušným orgánům.

Všem, kteří přišli majitele growshopů podpořit, nebo jen vyjádřit protest proti "policejnímu státu", děkujeme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.