Nástup do odborů!

11. května 2012
Nástup do odborů!

Vážení členové, příznivci, Piráti, již před nějakou dobou jsme si založili krajské odbory, zvolili jejich vedoucí ale jejich činnost ještě trošku vázne. Organizaci máme dobrou, ale chybí pracovní síla.

Odbory slouží k tomu, aby bylo možno rozdělovat práci podle typu a potřebujeme lidi v odborech, aby ji vedoucí odborů měli komu přidělovat. Jinak to celé visí na pár lidech, kteří ví co všechno je třeba udělat, ale nemají všechen čas na světě, aby to udělali.

Proto vás zveme ke vstupu do odborů a zapojení do činnosti podle vašeho gusta.

Nechcete se zabývat nějakou vnitřní prací, ale chcete dělat skutečnou politiku? (akce, demonstrace, petice, kontrola zastupitelstev, ACTA, kauzy, dopisy zastupitelům...) Počkejte na konec článku.

Administrativní odbor

Se zabývá hlavně správou agendy, přihláškami, zápisy, volbami... V nejbližší době jej očekává administrativní organizace voleb - a to jak primárních uvnitř tak práce s agendou vůči úřadům (podávání kandidátek a podobně).

O odboru se můžete více dozvědět na jeho stránce. Funkci vedoucího odboru aktuálně zastává předseda a je k dispozici, kdyby někdo chtěl být zodpovědným vedoucím. Do odboru se můžete hlásit zde.

Mediální odbor

Ten nejdůležitější! Mediální odbor se zabývá vydáváním tiskových správ, jejich sepisováním, komunikací s médii, textovou (jazykovou) kontrolou stanovisek, nebo třeba monitoringem médií a vyhledáváním kauz.

O odboru se můžete více dozvědět na jeho stránce. Funkci vedoucího odboru zastává Petr Kapounek. Do odboru se můžete hlásit zde.

Personální odbor

Personální odbor se na úrovni kraje věnuje věnuje hlavně pomoci nováčkům, členům a v tomto období jej také čeká asistence kandidátům (příprava volebních prezentací a podobně).

Vedoucím odboru je Petr Bajgar a na něj se také obracejte pokud máte zájem o členství v odboru.

Technický odbor

Úkolem technického odboru je hlavně pomoc s technickými potížemi se systémy strany ostatním v kraji a tvorba vlastních aplikací.

Vedoucím odboru je Radim Nenál a něj se také obracejte pokud máte zájem o členství v odboru.

Finanční odbor

Se na úrovni kraje věnuje věcem jako sestavování rozpočtu, hlídání krajských financí (co si můžeme dovolit) a případná správa hmotného majetku.

Více o odboru se můžete dozvědět na jeho stránce. Odbor byl sice zřízen, ale vedoucího jsme nenašli, takže agendu zatím provádí předsednictvo.

Nechcete pracovat v nějakém odboru, ale chcete se věnovat konkrétní kauze?

Není nic jednoduššího, než vložit své téma do našeho fóra, s tím, že to budete řešit. A odbory vám pak třeba s realizací i pomohou.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.