Nabízíme členům spOLečně místo v zastupitelském klubu

16. května 2019
Nabízíme členům spOLečně místo v zastupitelském klubu

Olomouc, 16. 5. 2019 - Kuloární historka o možné výměně pana náměstka Hekely se k našim zastupitelům donesla již před minulým zasedáním Zastupitelstva města Olomouce dne 26. dubna. Možnou “velkou rošádu”, kdy by na místo náměstka dosedl až v pořadí 5. náhradník, vnímáme jako velmi nestandardní a nedemokratickou. Ptáme se na důvody a účel tak nelogického postupu.

„Předpokládám, že pan Flek, jakožto kandidát na primátora, nemá s uvolněnou funkcí problém a místo náměstka v případě rezignace pana Hekely přijme. To taky považuji za jedinou možnost, která by ještě šla obhájit před veřejností,“ říká předseda zastupitelského klubu Pirátů a Starostů Viktor Tichák. I přesto, že je hnutí spOLečně relativně malé, je patrné, že se již půl roku po volbách dělí na členy „pro změnu“ a členy „provládní“. Pokud by se opravdu schylovalo k velké rošádě, nabízí klub Pirátů a Starostů jednotlivým členům rozpadajícího se hnutí spOLečně, kteří sympatizují s naším programem, místa ve svém klubu.

Vzhledem k povaze komunálních voleb se pořadí náhradníků řídí počtem obdržených hlasů, náhradníci 1-4 tedy mají přednost před náhradníkem 5 a nikdo je nemůže nutit se mandátu vzdát. Ostatně s vědomím, že budou své voliče opravdu zastupovat, přece lidé čelní kandidáty spOLečně volili – a tito jistě šli do voleb s ambicí stát se zastupitelem či radním.

Další otázkou je odbornost budoucího náměstka. Pan Ing. Bačák je ekonom, manažer a odborník na dopravu a jeho resortem by byla kultura a zeleň. Ptáme se: je tedy jeho jedinou kvalifikací, že je ochoten se funkce náměstka ujmout? Ne náhodou v grafice ukazujeme i 6. náhradníka, zakladatele hnutí spOLečně Roberta Runtáka, kterého však voliči odsunuli z 6. na celkové 9. místo. My tento signál od voličů pochopili, doufáme, že i pan Runták.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Litovel 30.4.2024 - Při rekonstrukci krajské komunikace a chodníku na silnici III/3732 Hanovice - Myslechovice došlo k navýšení původní výšky povrchu. Už v průběhu rekonstrukce si na podivné praktiky stěžovali místní, byli však ujištěni, že je vše v pořádku. Krátce po rekonstrukci se však některé části stavby začaly propadat. Projekt vyvolal podezření z hospodářské trestné činnosti, a tak místní zastupitel Aleš Hubáček podal podnět k prověření případu NCOZ.

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.