Místní sdružení v Přerově si zvolilo nové předsednictvo

9. listopadu 2020
Místní sdružení v Přerově si zvolilo nové předsednictvo

Přerov, 7. listopadu 2020 – Přerovské místní sdružení si zvolilo nové předsednictvo. Předsedou se stal krajský zastupitel David Hošek. Prvním místopředsedou by zvolen Vojtěch Nezval a druhým místopředsedou Vlastimil Špajs. Hlavním cílem nového předsednictva bude rozšířit řady členů, s výhledem ke komunálním volbám v roce 2022.

V Přerově již tradičně po volbách rezignovalo předsednictvo místního sdružení a proběhla volba, která obsadila jak nového předsedu, tak oba místopředsedy novým složením. Předsedou se po rezignaci Jaromíra Horkého, stal nový krajský zastupitel David Hošek. Ten si dal za cíl vytvořit schopný a početný tým lidí, kteří budou připraveni na nadcházející komunální volby. „Mým cílem je vytvořit tým lidí, který bude připravený na komunální volby, ne jenom kandidáty, ale i odborníky v pozadí,“ tvrdí David Hošek. Piráti jsou v Přerově momentálně v opozici v koalici s uskupením Společně pro Přerov. „S aktuální koalicí nemáme problém, ale bych byl rád, kdybychom byli schopní kandidovat sami a mít lidi, kterým můžeme věřit v kandidatuře na primátora a náměstky,“ doplňuje nový předseda místního sdružení David Hošek.

S vyjádřením Davida Hoška o samostatné kandidatuře souhlasí i nově zvolení místopředsedové Vojtěch Nezval a Vlastimil Špajs. Oba se shodují v tom, že by Piráti již mohli v příštích komunálních volbách kandidovat bez koalice Společně pro Přerov. Také vyjadřují podporu s rozšířením členské základny, nejenom ve směru ke komunálním volbám. Celé nové předsednictvo chce vytvořit kompaktní tým, založený nejen na členech, ale také v rámci jednotlivých expertních týmů vytvořit tým odborníků, kteří budou pomáhat s tvořením programu a sebeprezentací strany ve městě.

„Novému předsednictvu přeji hodně štěstí a věřím, že se Pirátům podaří v Přerově růst i nadále, výsledek v krajských volbách tomu totiž nasvědčuje. Jsem rád, že nás lidé vnímají a oceňují naši práci, která probíhá i mimo volební kampaň,“ ukončil emeritní předseda a krajský zastupitel Jaromír Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.