Město Přerov pořídí nové velkoobjemové kontejnery, proč se ale nevydalo cestou podzemních kontejnerů?

29. 11. 2020
Město Přerov pořídí nové velkoobjemové kontejnery, proč se ale nevydalo cestou podzemních kontejnerů?

Na zastupitelstvu města Přerova 7. prosince budou přerovští zastupitelé schvalovat záměr na pořízení velkoobjemových kontejnerů na směsný, ale i tříděný odpad. Celková investice, která nahradí až 70% stávajících kontejnerů přijde na 10 milionu, avšak bude nutné také zakoupit nové vozidla v hodnotě 20 milionů. Nové kontejnery budou sice „chytré” - umožní monitoring zaplněnosti, software bude plánovat svoz odpadu, aby se nemuselo jezdit zbytečně pro prázdné popelnice, ale stále se jedná o nepěkné řešení.

“Myslím si, že se město mohlo vydat cestou inovace a alespoň vyzkoušet tento návrh na pořízení těchto kontejnerů na zkoušku. Nejlepším místem na vyzkoušení by bylo centrum města, které si toto řešení opravdu zaslouží. Například v Brně už se na podzemní kontejnery v centru města jsou, nevidím problém proč by toto řešení nemohlo být vyzkoušeno také v Přerově,” tvrdí krajský zastupitel Jaromír Horký.

Když se však v minulosti navrhovalo pořídit, alespoň na zkoušku podzemní kontejnery vedení města mělo jeden pevný argument, proč to nejde - muselo by se koupit nové svozové vozidlo. A co se nestalo, město koupí dvě nové svozová vozidla, která jsou potřeba pro velkoobjemové kontejnery, ale nakoupit vozidlo pro podzemní kontejnery, které nehyzdí veřejný prostor nejde. “Mohli jsme mít skryté kontejnery pod zemí, tak jako v jiných městech nebo obří nadzemní kontejnery, které nepůjde přehlédnou, jak už to tak v Přerově ale bývá, tak selský rozum nezvítězil,” doplňuje Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....