Město Jeseník pořádá další ročník participativního rozpočtu

28. května 2021
Město Jeseník pořádá další ročník participativního rozpočtu

V Jeseníku byl zahájen další ročník participativního rozpočtu. Občané tak mohou navrhovat projekty či nápady, ze kterých poté město vybere ty nejlepší. Základním pravidlem je, že mohou být uskutečněny pouze ty projekty, které jsou veřejně přístupné a využitelné všemi občany města. Město Jeseník na projekty vyčlenil 1 milion korun. V minulém ročníku se přihlásilo více než 50 projektů a nápadů. Díky participativnímu rozpočtu město pořídilo například nové lavičky do letního kina, oživuje parku na náměstí nebo okolí místního rybníka. Menší částka bude vyhrazena také na projekty dětí na základní škole.

Občané mohou přihlásit projekty do 30. června. O projektech budou dále rozhodovat občané města Jeseníku formou hlasování. „Všechny předložené návrhy vyhodnotí pracovníci jednotlivých odborů městského úřadu a všechny, které splní pravidla participativního rozpočtu, postoupí do hlasování. V tom občané Jeseníku vyberou návrhy, které pak budou realizovány. Jsem rád, že navážeme na minulý ročník, který měl mezi lidmi pozitivní ohlasy,“ uvádí místostarosta města Jeseníku a krajský zastupitel Tomáš Vlazlo.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.