Křída postrach Olomouce. V noci záhadně zmizel vzkaz Klimatické koalice Olomouc zastupitelům města

10. března 2020
Křída postrach Olomouce. V noci záhadně zmizel vzkaz Klimatické koalice Olomouc zastupitelům města

Olomouc, 10. března 2020 - Město Olomouc, potažmo její vládnoucí koalice, má hrůzu z křídy na chodníku. Jak jinak si vysvětlit, že po happeningu na třídě 8. května, kdy mimořádné čištění proběhlo chvíli před vydatným deštěm, znovu vadil křídou psaný nápis, tentokrát před budovou magistrátu. Nyní obdobná situace nastala kvůli vzkazu Klimatické koalice Olomouc olomouckým zastupitelům.

O tom, že člověk přímo ohrožuje životní prostředí, je podle nejnovějšího průzkumu přesvědčeno 9 z 10 občanů České republiky. Očividně to neplatí pro všechny. Členové Klimatické koalice totiž před budovou magistrátu v Hynaisově ulici křídou namalovali vzkazy politikům, mířícím na pondělní jednání zastupitelstva. Ti však nápisy spatřit nemohli, protože v noci z neděle na pondělí záhadným způsobem zmizely.

Na dnešním zastupitelstvu jsem se tedy ptal koaličních zastupitelů na to, kdo nápisy umyl a především kdo čištění zaplatil. Mytí se muselo odehrát mezi nedělním večerem a pondělní sedmou hodinou ranní. Koaliční zastupitelé tvrdí, že žádný pokyn k vyčištění chodníku nedali. Pokud se však po Olomouci nepotlouká neznámý čistič jako v případě Karlova mostu v Praze, předpokládám, že se někdo úklidu zhostil.

Prostor je pod kamerami, proto také v noci přijela hlídka Městské policie a udělila jedné z autorek nápisu pokutu 1000 Kč. Asi snad nezbývá, než s nadsázkou vyzvat maminky, aby si dávaly pozor na své děti, které by mohlo napadnout např. namalovat něco křídou na chodník.

Za zastupitelský klub Pirátů a Starostů jsem iniciativě Klimatické koalice vyjádřil podporu. Určitě se budeme zasazovat o to, aby co nejvíce z jejich zcela rozumných požadavků přijalo nejen město Olomouc, ale i celý Olomoucký kraj.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.