Komentář Jaromíra Horkého: Jsem hrdý na práci, kterou v Přerově odvádíme

20. listopadu 2019
Komentář Jaromíra Horkého: Jsem hrdý na práci, kterou v Přerově odvádíme

Po roce od voleb skládáme účty voličům a s čistým svědomím mohu za Piráty prohlásit, že držíme kurz. Do voleb jsme kandidovali v koalici Společně pro Přerov a Pirátů a spolu s koaličními partnery se snažíme odvádět kvalitní opoziční práci. Na rozdíl od jiných stran se nesoustředíme pouze na kontrolování radních, ale také předkládáme vlastní návrhy z našeho programu. Z těch hlavních priorit jsme již předložili například návrh na zřízení studie proveditelnosti na vybudování přírodního biotopového koupaliště. Pro aktivní občany jsme zase zkusili prosadit myšlenku participativního rozpočtováni, tak aby všichni občané mohli navrhovat a hlasovat o části rozpočtu. Jedním z posledních úspěchů je také prosazení obnovy studny na Horním náměstí, která vytvoří novou dominantu v historickém centru města. Kromě transparentního a přívětivého města pro život se také soustředíme na oblast životního prostředí, kde se pokoušíme bojovat proti chemickým postřikům obsahujících glyfosát nebo jsme také zajedno se starosty obcí, kteří se postavili proti nesmyslnému projektu kanálu Dunaj-Odra-Labe. Avšak ať předložíme jakýkoliv návrh, setkáváme se s alibismem vládnoucí koalice, která, než aby schválila dobrý návrh opozice, který má podporu napříč občany města, tak se raději zdrží hlasování. I přes tento demotivující fakt se snažíme a pracujeme dál. Také zpestřujeme život ve městě pořádáním různých kulturních akcí. Pro příklad mohu vyzdvihnout hudební festival VyOsení, benefiční koncert Živá ulice na podporu lidi se zdravotním handicapem nebo dětský den, na který dorazilo přes 600 účastníků! Aby bylo jasné, že to s Přerovem myslíme vážně a nebojíme si zašpinit ruce, tak také pravidelně pořádáme úklidy města, kde se nám daří zapojovat i místní dětský domov. Od voleb uplynul teprve rok, a ještě nás další tři do těch dalších komunálních čekají, avšak jsem si jistý, že Přerov posuneme dál!

Jaromír Horký, předseda MS Přerov.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.