Jeseník pořádá další ročník participativního rozpočtu

18. 10. 2021
Jeseník pořádá další ročník participativního rozpočtu

Město Jeseník i v tomto roce nechá rozhodnout občany jak naloží s 1 milionem korun v jejich městě. Občané mohou navrhovat projekty, o kterých se poté hlasuje. V minulých letech participativní rozpočet vedl například k pořízení laviček do letního divadla ve Smetanových sadech, okrášlení a oživení parku na náměstí Svobody nebo zvelebení okolí okrasného rybníku.

V tomto ročníku bylo navrženo celkem 39 návrhů z nichž se 17 dostalo do hlasování. Hlasovat může každý občan a má 5 hlasů pro a 2 záporné. Hlasování probíhá od 7. do 27. října a možnost hlasování využilo již přes 300 obyvatel. „Jsem rád, že v Jeseníku pořádáme participativní rozpočet a občané mají možnost se interaktivně podílet na zlepšování našeho města. V tomto ročníku se také některé navržené projekty nedostaly do hlasování z důvodu nesplnění některé z podmínek pravidel participativního rozpočtu. Jejich předkladatelé si ale nemusí zoufat. Návrhy byly zařazeny do zásobníků projektů, které by se mohly v budoucnosti realizovat přímo z rozpočtu města, případně jiné městské organizace,“ uvádí Tomáš Vlazlo, první místostarosta města Jeseníku.

Vyhlášení hlasování proběhne 1. listopadu a příprava jejich realizace se rozběhne již na konci tohoto roku. Z celkového milionového rozpočtu bude jako v předešlém ročníku vyčleněna menší částka na projekty na místní základní škole, kde mají také žáci možnost vybrat z projektů, které budou zhotoveny na jejich škole.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....