Jednou provždy i v Olomouci

10. června 2018
Jednou provždy i v Olomouci

Olomouc, 10. 6. 2018 – V Olomouci na Horním náměstí, stejně jako v dalších obcích po celé České republice, se v úterý 5. června 2018 v podvečer sešlo více než tisíc občanů na shromáždění s názvem Jednou provždy!, organizovaném spolkem Milion chvilek, aby vyjádřili svůj nesouhlas se jmenováním trestně stíhaného člověka, vedeného jako agent StB, premiérem. Akce se zúčastnilo rovněž několik členů České pirátské strany.

Na shromáždění vystoupily známé osobnosti, jako například první polistopadový rektor Univerzity Palackého pan Josef Jařab, senátor za olomoucký obvod pan Lumír Kantor, paní Zdena Mašínová mladší – sestra bratří Mašínů, představitelé olomouckých politických stran a další. O hudební doprovod se postaral písničkář a aktivista ze Zlína Ziggy Horváth. Shromážděním provázel jako obvykle pan Vladislav Raclavský.

Spolek Milion chvilek je dobrovolným sdružením občanů za účelem podpory a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice. V roce 2017 přišel s výzvou Chvilka pro Andreje, kde žádal, aby Andrej Babiš splnil své předvolební sliby občanům a zejména slib, že bude podporovat a rozvíjet demokracii v ČR. Letos spustil kampaň Milion chvilek pro demokracii, jejíž cílem bylo shromáždit za sto dní milion podpisů občanů, kteří si myslí, že by se měl Andrej Babiš své funkce vzdát. Doposud se podařilo získat více než 250 tisíc podpisů. Foto: Zdeněk Žák.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.