Je po volbách, práce začíná

13. října 2014
Je po volbách, práce začíná

Tak jako po celé republice, i v Olomouckém kraji zaznamenali Piráti a koalice s účastí Pirátů viditelné úspěchy, byť někde měly trochu hořkou příchuť. Např. v Přerově získala koalice Společně pro Přerov 20% hlasů, ale Pirát Martin Švadlenka se těsně nedostal a je prvním náhradníkem.

Uspěli především dosavadní zastupitelé za toto hnutí, a to je dobrá vizitka od voličů. Martin Švadlenka je proto spokojen: "Oni byli Piráti dávno před tím, než jsem mezi ně přišel. Vídáme se každý týden. Takže budu "dohlížet" na to, aby fungovala transparence a otevřené informace. Jsem nadšený."

Stejně tak v Olomouci se těsně do zastupitelstva nedostal Vojtěch Pikal, ač koalice Občané pro Olomouc získala tři mandáty. Na facebooku se pak vyjádřil takto: "Tak v zastupitelstvu nakonec nezasednu. Na programu se nic nemění. Budu cílit na kontrolní komisi."

NepoPIRATelným úspěchem je pak výsledek 10,44% koalice Změna pro Prostějov, za níž usedne v zastupitelském sboru dlouholetý Pirát Petr Kapounek. Gratulujeme a přejeme pevné nervy.

Další Pirátská koalice s hnutím PRO-REGION v Šumperku dosáhla výsledku 8,5% a mezi zastupitele zasedne i Zdeňka Kocourková Dvořáková, nezávislá nominovaná Pirátskou stranou. Těšíme se na další spolupráci.

Krom těch koaličních jsme postavili ještě dvě samostatné kandidátky, a to v Brodku u Přerova a v sousedním Majetíně. V Brodku jsme dosáhli sympatického, leč nedostačujícího výsledku 4,7%. V Majetíně Piráti získali 11,15% a za Piráty byl zvolen krajský předseda Martin Šmída: "Na malé obci je to víceméně dobrovolnická činnost a já budu pro Majetín pracovat rád. I doteď jsem se do života v obci zapojoval a budu v tom nyní ještě intenzivněji pokračovat. Krom toho, jakožto nejmladší zastupitel, budu přinášet nová doposud neřešená témata a budu představovat Pirátský pohled na některé věci, jako je např. nadbytečné sledování veřejných prostranství kamerami, zavedení transparentního účtu apod. Chci zkrátka zastupovat svoje voliče a Pirátské ideje a děkuji, že k tomu dostávám příležitost."

Samozřejmě nesmíme opomenout senátní volby, v nichž do druhého kola postoupila, Pirátskou stranou podporovaná, Jitka Seitlová. V něm se utká s ministrem Prachařem (ANO). Přejeme jí mnoho štěstí.

Ať již Piráti a jejich koalice uspěli či neuspěli, nic tím pro ně nekončí. Pokračuje soustavná práce - nadále běží kampaň HRAJEME SVOBODNOU HUDBU, v plánu jsou další festivaly svobodné kultury, v Tovačově Piráti rekultivují černou skládku a mění ji na Pitbikové sportoviště, v Olomouci podporujeme bikesharing, krajský 1. místopředseda Roman Kümmel pracuje na rozšíření sítě TOR o nové exit node servery a mnoho dalších aktivit. Krom toho očekávají programovou, informační a organizační podporu právě zvolení zastupitelé a tam se také každá pomoc hodí.

Piráti z Olomouckého kraje se sejdou v úterý 21. 10. od 17:00 v salónku Renomé (Uhelná 21, Olomouc), zasedání je veřejné, jste tímto zváni.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.