Jarní report z Pirátské Tvrze

11. dubna 2023
Jarní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů,

březnové dny nám pomalu začínají přinášet první teplejší sluneční paprsky a začíná se probouzet jaro. S tím se tradičně snoubí také začátek venkovních aktivit jako jsou práce na zahrádkách, polích a kolem domů.

V Brodku přivítáme jaro již druhým ročníkem akce nazvané Vítání jara aktivním způsobem, jenž vychází ze spolupráce všech sdružení a spolků v městysu v rámci Sportovně-kulturní komise a za podpory a spolupráce při této akci s městysem. Každý spolek nebo sdružení bude mít opět své stanoviště, kde si budou účastníci plnit různé úkoly. Letošní termín je stanoven na sobotu 25. 3. 2023 od 13 hod. se startem a cílem ve skautském areálu.

Dále se tradičně jako každý rok Pirátská Tvrz s dalšími spolky z Brodku opět aktivně zapojí a zorganizuje celorepublikovou dobrovolnicko-ekologickou akci Ukliďme Česko – Ukliďme Brodek a Lukovou. Letošní úklidová lokace by měla být cesta, její okolí a zejména pak remízek směrem na Kokory. Jako datum úklidu byla vybrána sobota 29. 4. 2023 od 10 hod. Zaregistrovat a připojit se k akci ostatně může každý zájemce, který se chce úklidu zúčastnit a pomoct tak zvelebit své okolí a to přímo na webu uklidmecesko.cz, kde se dá v mapce vyhledávat podle konkrétních míst úklidu.

V průběhu jara proběhnou také brigády na místních sportovištích. V červnu se zúčastníme fotbalového turnaje politických frakcí v Bystročicích, který je na pořadu v sobotu 17. 6. 2023 a tým Pirátské Tvrze na něm bude obhajovat loňské prvenství. Souběžně s tímto turnajem bude po celý víkend probíhat třetí ročník setkání pirátských komunit, které se loni uskutečnilo u Máchova jezera a letos se vrací na Moravu, konkrétně opět do skautského areálu v Brodku. Na programu budou činnosti jako finále counterstrikového turnaje, přes pirátské vaření/grilování, unplugged hudební vystoupení, až po různorodé sportovní aktivity nejen v podobě již zmíněného fotbalového turnaje.

Poté nás čekají letní kulturní akce. První bude spolupořádání festivalu svobodné hudby VyOsení (bez výpalného OSA) již počtvrté společně s Piráty z Přerova, které se uskuteční v Přerově na Base Campu v sobotu 15. 7. 2023. Hlavním posláním celé akce bude opět podpora lokálních hudebních kapel, jenž podporují nosnou myšlenku festivalu a to v podobě svobodné tvorby a hraní vlastní hudební produkce. Jména účastníků akce budou brzy zveřejněny.

Druhou velkou akcí, jenž budeme pořádat je 16. ročník domácího festival Kytary in Majetín. Letos akce proběhne v sobotu 26. 8. 2023. Již od dopoledních hodin bude probíhat nohejbalový turnaj.

Veškeré naše činnosti a aktivity pravidelně zveřejňujeme a informujeme o nich na našich komunikačních kanálech – webu a Facebooku Pirátská Tvrz. Najdete zde také termíny zasedání a tím pádem třeba i možnosti, jak se zapojit nebo kde se můžeme potkat a prodiskutovat náměty ke zlepšení.

Děkujeme za přízeň!

Radek Vojtek

Předseda MS Pirátská Tvrz

a kolektiv Pirátské Tvrze

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.