Jarní report z Pirátské Tvrze

11. dubna 2023
Jarní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů,

březnové dny nám pomalu začínají přinášet první teplejší sluneční paprsky a začíná se probouzet jaro. S tím se tradičně snoubí také začátek venkovních aktivit jako jsou práce na zahrádkách, polích a kolem domů.

V Brodku přivítáme jaro již druhým ročníkem akce nazvané Vítání jara aktivním způsobem, jenž vychází ze spolupráce všech sdružení a spolků v městysu v rámci Sportovně-kulturní komise a za podpory a spolupráce při této akci s městysem. Každý spolek nebo sdružení bude mít opět své stanoviště, kde si budou účastníci plnit různé úkoly. Letošní termín je stanoven na sobotu 25. 3. 2023 od 13 hod. se startem a cílem ve skautském areálu.

Dále se tradičně jako každý rok Pirátská Tvrz s dalšími spolky z Brodku opět aktivně zapojí a zorganizuje celorepublikovou dobrovolnicko-ekologickou akci Ukliďme Česko – Ukliďme Brodek a Lukovou. Letošní úklidová lokace by měla být cesta, její okolí a zejména pak remízek směrem na Kokory. Jako datum úklidu byla vybrána sobota 29. 4. 2023 od 10 hod. Zaregistrovat a připojit se k akci ostatně může každý zájemce, který se chce úklidu zúčastnit a pomoct tak zvelebit své okolí a to přímo na webu uklidmecesko.cz, kde se dá v mapce vyhledávat podle konkrétních míst úklidu.

V průběhu jara proběhnou také brigády na místních sportovištích. V červnu se zúčastníme fotbalového turnaje politických frakcí v Bystročicích, který je na pořadu v sobotu 17. 6. 2023 a tým Pirátské Tvrze na něm bude obhajovat loňské prvenství. Souběžně s tímto turnajem bude po celý víkend probíhat třetí ročník setkání pirátských komunit, které se loni uskutečnilo u Máchova jezera a letos se vrací na Moravu, konkrétně opět do skautského areálu v Brodku. Na programu budou činnosti jako finále counterstrikového turnaje, přes pirátské vaření/grilování, unplugged hudební vystoupení, až po různorodé sportovní aktivity nejen v podobě již zmíněného fotbalového turnaje.

Poté nás čekají letní kulturní akce. První bude spolupořádání festivalu svobodné hudby VyOsení (bez výpalného OSA) již počtvrté společně s Piráty z Přerova, které se uskuteční v Přerově na Base Campu v sobotu 15. 7. 2023. Hlavním posláním celé akce bude opět podpora lokálních hudebních kapel, jenž podporují nosnou myšlenku festivalu a to v podobě svobodné tvorby a hraní vlastní hudební produkce. Jména účastníků akce budou brzy zveřejněny.

Druhou velkou akcí, jenž budeme pořádat je 16. ročník domácího festival Kytary in Majetín. Letos akce proběhne v sobotu 26. 8. 2023. Již od dopoledních hodin bude probíhat nohejbalový turnaj.

Veškeré naše činnosti a aktivity pravidelně zveřejňujeme a informujeme o nich na našich komunikačních kanálech – webu a Facebooku Pirátská Tvrz. Najdete zde také termíny zasedání a tím pádem třeba i možnosti, jak se zapojit nebo kde se můžeme potkat a prodiskutovat náměty ke zlepšení.

Děkujeme za přízeň!

Radek Vojtek

Předseda MS Pirátská Tvrz

a kolektiv Pirátské Tvrze

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.