Humans of Piráti: Zdeňka Dvořáková Kocourková: Svoboda rozhodovat o svém životě je nejvíc

5. srpna 2020
Humans of Piráti: Zdeňka Dvořáková Kocourková: Svoboda rozhodovat o svém životě je nejvíc

Hodně čtu. Zajímají mě příběhy úspěšných lidí, v nichž hledám poučení. Rodiče mě vychovali tak, abych se nebála nahlas říkat svůj názor. Jsem ráda, že nemusím ohýbat hřbet a bát sejako lidé za socialismu. Nejdůležitější je pro mě udržet si v životě svobodu rozhodování, vyjadřování a myšlení a celý život hledám pravdu.

Vadí mi manipulace s veřejným míněním skrze média vlastněná byznysmeny a ovlivňovaná politiky. Nelíbí se mi, že nemáme dost protikorupčních zákonů a legislativa u nás nahrává lidem, kteří vydělávají na nevyspělém demokratickém systému. Před osmi lety jsem se proto zapojila do iniciativy Rekonstrukce státu, kde jsme jako občané lobbovali u poslanců a senátorů, aby podpořili návrhy protikorupčních zákonů a známkovali jsme dodržování jejich slibů. Některé ze zákonů už dávno fungují, jiné stále ne - politici se některým prostě brání zuby nehty.

Řekla jsem si, že až budu mít dost zkušeností, budu veřejně aktivní. Připadalo mi samozřejmé vrátit své zemi to, co investovala do mého vzdělání. Neuměla jsem si ale představit, že bych své síly spojila s nějakou tradiční politickou stranou. Každá z nich měla za sebou korupční skandály, utajované financování a různé morální poklesky. Pak se na české politické scéně objevili Piráti a měla jsem jasno. Jsou to lidé podobného ladění, jako jsem já. Chci s nimi dosáhnout toho, aby měli nečestní lidé méně možností parazitovat na děravém právním systému, aby se v naší zemi nepřiživovaly třeba zahraniční firmy tím, že nám za velké peníze prodají naši pitnou vodu. Přeji si žít v zemi, kde jsou lidé spokojeni s práci svých volených zastupitelů, kde politik není a priori vnímán jako lhář a podvodník.

Zdeňka Dvořáková Kocourková<br /> Kandidátka Pirátů ve volbách do zastupitelstev krajů, Olomoucký kraj

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.