Hotel Strojař v Přerově musí sloužit Přerovanům k bydlení

12. dubna 2021
Hotel Strojař v Přerově musí sloužit Přerovanům k bydlení

Město Přerov stále řeší, co s budovou hotelu Strojař. Aktuálně se objevil dokonce zájemce o koupi celé budovy včetně sousedících pozemků. Koalice Společně pro Přerov a Pirátů vidí více řešení, jak s objektem naložit, ale důležité je celý projekt nachystat tak, aby v budoucnu sloužil především lidem.

Objekt byl postaven jako hotel, a proto je vhodný jen pro bydlení a ubytování, nikoli pro kanceláře. Nachází se na vhodném místě pro vybudování nového bydlení, kterého je v Přerově v delším časovém horizontu nedostatek. „Celý projekt je potřeba řešit koncepčně. Musí se v něm pracovat s celým pozemkem, včetně pozemku sousedního. V minulosti byla připravena k vyhlášení architektonicko-urbanistická soutěž, a zastupitelstvo by se k ní mělo vrátit. Toto místo si více soutěžních návrhů jednoznačně zaslouží,“ komentuje architekt a zastupitel města Přerova Jan Horký.

Na projektovou přípravu rekonstrukce je vyhrazeno několik milionů a rada města má v dané věci již tři roky za úkol projekt připravit. „Pro obyvatele města a například mladé rodiny by bylo samozřejmě lepší, aby si město objekt nechalo a samo mělo z tohoto místa vytrvalé příjmy. Prodej je možný, ale musíme mít dopředu záruky, že půjde o solidní, a především dostupné bydlení,“ hodnotí pirátský člen majetkové komise města Přerova Vojtěch Nezval.

Budoucnost hotelu se také řešila na pondělním zastupitelstvu. „V současné situaci nemůžeme, bez jednotlivých potvrzených záruk, souhlasit s prodejem nemovitosti. Společně pro Přerov a Piráti jsou připraveni na další diskusi a nabídneme spolupráci našich odborníků s ostatními,” doplňuje Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.