Hotel Strojař v Přerově musí sloužit Přerovanům k bydlení

12. 04. 2021
Hotel Strojař v Přerově musí sloužit Přerovanům k bydlení

Město Přerov stále řeší, co s budovou hotelu Strojař. Aktuálně se objevil dokonce zájemce o koupi celé budovy včetně sousedících pozemků. Koalice Společně pro Přerov a Pirátů vidí více řešení, jak s objektem naložit, ale důležité je celý projekt nachystat tak, aby v budoucnu sloužil především lidem.

Objekt byl postaven jako hotel, a proto je vhodný jen pro bydlení a ubytování, nikoli pro kanceláře. Nachází se na vhodném místě pro vybudování nového bydlení, kterého je v Přerově v delším časovém horizontu nedostatek. „Celý projekt je potřeba řešit koncepčně. Musí se v něm pracovat s celým pozemkem, včetně pozemku sousedního. V minulosti byla připravena k vyhlášení architektonicko-urbanistická soutěž, a zastupitelstvo by se k ní mělo vrátit. Toto místo si více soutěžních návrhů jednoznačně zaslouží,“ komentuje architekt a zastupitel města Přerova Jan Horký.

Na projektovou přípravu rekonstrukce je vyhrazeno několik milionů a rada města má v dané věci již tři roky za úkol projekt připravit. „Pro obyvatele města a například mladé rodiny by bylo samozřejmě lepší, aby si město objekt nechalo a samo mělo z tohoto místa vytrvalé příjmy. Prodej je možný, ale musíme mít dopředu záruky, že půjde o solidní, a především dostupné bydlení,“ hodnotí pirátský člen majetkové komise města Přerova Vojtěch Nezval.

Budoucnost hotelu se také řešila na pondělním zastupitelstvu. „V současné situaci nemůžeme, bez jednotlivých potvrzených záruk, souhlasit s prodejem nemovitosti. Společně pro Přerov a Piráti jsou připraveni na další diskusi a nabídneme spolupráci našich odborníků s ostatními,” doplňuje Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....