Dokončení úseku D1 u Přerova je pro novou vládu priorita

11. 01. 2022
Dokončení úseku D1 u Přerova je pro novou vládu priorita

Blýská se na lepší časy. Dálnici D1 z Přerova do Říkovic, zařadila nová vláda mezi jednu ze svých hlavních priorit v oblasti dopravy. Vyplývá to z programového prohlášení, se kterým vláda předstoupí 12. ledna v Poslanecké sněmovně, kdy bude žádat vyjádření důvěry. Podle vyjádření Ředitelství silnic a dálnic by se tento úsek mohl začít stavět v polovině tohoto roku.

„Jako Přerováka mě těší, že se poslední chybějící díl D1 konečně začne stavět. Doprava v našem městě je několik let tristní a právě tento úsek, který část dopravy z města odkloní, Přerovu může velmi pomoci. Na tento problém, jsme upozorňovali také během minulého roku, kdy se minulá vláda chvástala, že je nová D1 hotová. Tehdy nám připadalo, jakoby se na Přerov trochu zapomnělo. Jsem tak rád, že nová vláda tento úsek vnímá skutečně jako prioritu a pevně věřím, že bude apelovat na co nejrychlejší výstavbu, která pomůže nejen Přerovu, ale všem řidičům, kteří míří směrem na Ostravu,“ uvádí krajský zastupitel Jaromír Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....