Další vlna demonstrací proběhla republikou

10. dubna 2018
Další vlna demonstrací proběhla republikou

Akce s názvem „Máme právo na slušného premiéra a slušnou vládu“ proběhla 9. 4. v mnoha městech ČR. Hlavní impulz dali organizátoři z Milion Chvilek a v Olomouci se organizace ujal pan Vladislav Raclavský.

Občané měli možnost u dvou stánků podepsat petici s textem: „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ Podepsat online lze na webu https://milionchvilek.cz.

Opět jsme živě vysílali na několika kanálech, díky našemu Pirátovi Jaroslavu Vinickému a pořídili fotografie. Nad hlavami demonstrujících vlála vlajka České republiky a Pirátské strany.

Mezi hosty vystoupili dva Piráti, Jakub Knápek a Jan Bednařík. Záznam jejich vystoupení je ZDE a celý záznam demonstrace je ZDE.

Celá akce se nesla v duchu podpory svobodných medií, uvědomění si vlastní odpovědnosti za stav současné politiky, upozornění na lhostejnost a její negativní důsledky, zazněly i jasné apely na občanskou angažovanost.

Počtem zúčastněných se demonstrace nevyrovnala demonstraci proti Ondráčkovi, ale cca 500 lidí jasně dalo najevo, že Andrej Babiš a jeho vláda bez podpory lidu není akceptovatelná.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.