Další vlna demonstrací proběhla republikou

10. 04. 2018
Další vlna demonstrací proběhla republikou

Akce s názvem „Máme právo na slušného premiéra a slušnou vládu“ proběhla 9. 4. v mnoha městech ČR. Hlavní impulz dali organizátoři z Milion Chvilek a v Olomouci se organizace ujal pan Vladislav Raclavský.

Občané měli možnost u dvou stánků podepsat petici s textem: „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ Podepsat online lze na webu https://milionchvilek.cz.

Opět jsme živě vysílali na několika kanálech, díky našemu Pirátovi Jaroslavu Vinickému a pořídili fotografie. Nad hlavami demonstrujících vlála vlajka České republiky a Pirátské strany.

Mezi hosty vystoupili dva Piráti, Jakub Knápek a Jan Bednařík. Záznam jejich vystoupení je ZDE a celý záznam demonstrace je ZDE.

Celá akce se nesla v duchu podpory svobodných medií, uvědomění si vlastní odpovědnosti za stav současné politiky, upozornění na lhostejnost a její negativní důsledky, zazněly i jasné apely na občanskou angažovanost.

Počtem zúčastněných se demonstrace nevyrovnala demonstraci proti Ondráčkovi, ale cca 500 lidí jasně dalo najevo, že Andrej Babiš a jeho vláda bez podpory lidu není akceptovatelná.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....