Adventní guláš v Přerově

20. prosince 2018
Adventní guláš v Přerově

Přerov, 20. 12. 2018 - V pátek 14. 12. 2018 uspořádali Společně pro Přerov a Piráti adventní guláš přímo v centru města.

V rámci předvánočního času se Společně pro Přerov a Piráti rozhodli uvařit po úspěchu a kladné zpětné vazbě z GulášFestu tzv. adventní guláš. „Zůstali jsme věrní stávající receptuře, která všem chutnala a uvařili jsme opět guláš z mladého býčka na černém pivě“, vysvětlil zastupitel a hlavní kuchař guláše Pavel Ondrůj.

Celá akce se konala již na tradičním místě, kde můžete Společně pro Přerov a Piráty potkat, tj. na Wilsonově ulici před budovou bývalého Bati. „Celou ulicí kromě vůně guláše oživil také zpěvák Adam Hobza, který zazpíval řadu vánočních písní. Lidé tak měli možnost si kromě dobrého jídla také zazpívat či zatancovat, a tak se i stalo“, zhodnotil předseda přerovských Pirátů Jaromír Horký. Akce pokračovala nakonec i v sobotu dopoledne, a tak dorazili třeba i ti, kteří v pátek nemohli. „Jsme potěšeni, že guláš všem chutnal. A rádi budeme v podobných akcích v přerovských ulicích pokračovat i v následujícím roce.“ uzavřel Jaromír Horký.

Všem přerovačkám a přerovákům přejeme klidné prožití vánočních svátků a do dalšího roku hlavně hodně zdraví a pohodových dnů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.