Piráti opět uklízeli Česko!

15. 09. 2018
Piráti opět uklízeli Česko!
Piráti opět uklízeli Česko!

Piráti Olomouckého kraje jsou pravidelnými účastníky celostátní akce Ukliďme Česko. Dnes se konala její podzimní část. Piráti uklízeli tentokrát v Olomouci, Přerově, Prostějově a v Šumperku.

Olomoučtí Piráti se do akce zapojili již čtvrtým rokem. Dnes se k nim přidali také Starostové a nezávislí, se kterými kandidují společně v nadcházejících komunálních volbách. Úklid probíhal okolo Mlýnského potoka v Bezručových sadech a přestože tam Piráti uklízeli již před rokem a půl, tak dnes 25 dobrovolníků nasbíralo 32 pytlů odpadu, z toho 10 pytlů plastů. Našlo se toho mnoho, mimo jiné kusy lešení a betonových tvárnic, množství kovového odpadu, injekční stříkačky, oblečení a dokonce šicí stroj.

Přerovští Piráti uklízeli znečištěné okolí Velké Dlážky, bazénu, Strhance a na dalších místech v Přerově. Na podnět místního občana se vrhli na úklid okolo mašinky u nádraží a Škodovy ulice, kde se k nim připojili i tamní obyvatelé. Více jak 20 dobrovolníků nasbíralo během dvou hodin přes 500 kg odpadů. Kromě obvyklých plechovek a PET lahví nalezli také koberce, kočárek nebo kovový kryt od kufru auta.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu