Přerov

Přerov (německy Prerau) je okresní město v Olomouckém kraji, 21 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu na řece Bečvě, přibližně 200 m nad mořem a má rozlohu 58,48 km². Od 1. července 2006 je statutárním městem.

Město je důležitou dopravní křižovatkou. Přerov bylo také městem vojenským, sídlila zde 23. základna vrtulníkového letectva Edvarda Beneše. V budoucnu by mohl být Přerov křižovatkou Průplavu Dunaj-Odra-Labe a jedním z jeho hlavních přístavů (uvažuje se o studii k tomuto projektu). Část historického jádra města (Horní Město) je od roku 1992 městskou památkovou zónou. Někdejší podhradí se označuje jako Dolní město.

V komunálních volbách jsme kandidovali v koalici s názvem Společně Pro Přerov (SPP).

Místní sdružení Přerov sdružuje Piráty z Přerova a Dobrčic.

Mapa Plánu pro Přerov

Připravili jsme pro vás hravou mapu, na které si můžete rozklikat jednotlivé projekty, o jejichž realizaci budeme usilovat v následujících 4 letech. Na mapě nenajdete všechno z našeho Plánu pro Přerov, proto se podívejte i na náš program v úplném znění http://www.spolecneproprerov.cz/?p=1897.

Články

Dne 5. 11. od 15 hodin proběhlo ustavující zasedání Zastupitelstva města Přerova. Byl zvolen nový primátor, jeho náměstci a rada města – bez podpory Společně pro Přerov a Pirátů. Jedním z důvodů bylo chybějící...
Přečíst celý článek ›
06.11.2018
Navrhni úpravu