Vojtěch Pikal bude Pirátským lídrem v Olomouckém kraji

22. 12. 2020
Vojtěch Pikal bude Pirátským lídrem v Olomouckém kraji

V Olomouckém kraji si Pirátská členská základna zvolila svého lídra pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Pirátským lídrem byl zvolen místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, který Piráty v tomto kraji vedl do voleb již v roce 2017. Vojtěch Pikal byl zvolen v prvním kole primárních voleb, kde získal 45 hlasů.

„Jsem velmi vděčný za zvolení členskou základnou do pozice pirátského lídra pro nadcházející volby. Budu se snažit nejen členy Pirátské strany, ale také všechny voliče nezklamat a doufám, že společnými silami dosáhneme nejlepšího možného výsledku,“ sdělil Vojtěch Pikal.

Ve volbách v roce 2017 dosáhli Piráti v Olomouckém kraji výsledku 8, 49 %. Pikal se tak stal jejich jediným zástupcem za Olomoucký kraj v Poslanecké sněmovně. V parlamentu se kromě funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny zabýval především volebními systémy České republiky, kde požaduje několik inovací.

„V nadcházejícím volebním období bych rád navázal spolu s kolegy na práci s cílem změnit náš volební systém, aby se stal férovější a s rovnoměrnějším přepočtem hlasů na mandáty. Dalším velkým cílem bude dosáhnout zavedení korespondenčního hlasování alespoň ze zahraničí a možnosti vyřídit si voličský průkaz kdekoliv v republice,” doplňuje Pikal.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....